Цього року скористатися сільським коефіцієнтом можуть вступники до всіх закладів освіти?

Ні, цьогоріч сільський коефіцієнт (СК) доступний лише для вступників на освітньо-професійний ступінь “Фаховий молодший бакалавр”. Якщо Ви вступаєте на освітні ступені “Молодший бакалавр”, “Бакалавр”, “Магістр”, то НЕ зможете скористатися сільським коефіцієнтом.

Що дає СК?

Ваш конкурсний бал помножується на коефіцієнт 1,05.

Як підтвердити право на СК?

Скористатися СК можуть вступники для здобуття ступеня фахового молодшого бакалавра, які відповідають обом таким вимогам:

Чи маю я право на СК, якщо зареєстрований та закінчив школу в селищі або смт?

Ні, лише в селі.

Якщо школа територіально розташована в селі, але це філія, а опорний заклад, тобто головний, знаходиться в місті, то чи можна скористатися СК?

Ні. Якщо школа, де навчався вступник, це сільська філія опорного закладу, розташованого в місті, то СК не застосовується.

Що робити, якщо в електронному кабінеті зазначено, що мій документ про освіту НЕ відповідає умові “Особа в рік вступу здобула освіту в закладі, що знаходиться на території села”?

Це означає, що заклад, який Ви закінчили, не має в Реєстрі суб'єктів освітньої діяльності ознаку “Розташування в селі”. Отже, Ви не можете скористатися СК при  вступі.

Що робити, якщо в електронному кабінеті зазначено, що мій документ про освіту відповідає умові “Особа в рік вступу здобула освіту в закладі, що знаходиться на території села”?

Вам потрібно завантажити в електронний кабінет довідку, що підтверджує вашу реєстрацію в селі: витяг з реєстру територіальної громади або довідку (Додаток 13). Тоді Ви зможете скористатися СК.

Однак, якщо Ви не зареєстровані в селі, то не зможете скористатися СК, навіть якщо закінчили школу в селі. НЕ завантажуйте в кабінет жодні інші документи й одразу подавайте заяви на загальних умовах.

У разі завантаження сканкопій довідок, які не відповідають вимозі щодо реєстрації в селі, Приймальна комісія має право видалити СК із заяви вступника.

Чи можна підтвердити реєстрацію в селі іншим документом, окрім витягу чи довідки (Додаток 13), наприклад, нотаріально завіреним свідченням сусідів?

Ні, реєстрацію можна підтвердити лише витягом з реєстру територіальної громади або довідкою (Додаток 13). Зверніть увагу, що витяг можна сформувати онлайн на порталі Дія за посиланням: https://diia.gov.ua/services/vityag-z-reyestru-teritorialnoyi-gromadi

Чому неможливо завантажити витяг з реєстру чи довідку (Додаток 13), якщо заяву вже подано до закладу освіти?

Завантажити витяг чи довідку (Додаток 13) в електронному кабінеті можна тільки ДО моменту подання першої заяви.

Якщо Ви вже подали заяву, але маєте право на СК (зареєстровані та закінчили в рік вступу школу в селі), то надішліть на електронну пошту Приймальної комісії закладу освіти сканкопію витягу чи довідки (Додаток 13), щоб безпосередньо до заяви внесли категорію вступу для використання СК.